Omlouvám se všem, co sem chodí a mají nějaký dotaz. Nebývám tu a nevím, jestli se někdy vrátím. Mám tu ale spoustu vzpomínek a dokud je nepřetáhnu nikam jinam, nechám blog tak, jak je.
Mějte se krásně!


Halloween

28. října 2007 v 20:23 | sisinaaa |  Svátky
Halloween ,večer před svátkem Všech svatých,který se oslavuje po celém světě,se raduje ze tmy a je určitě nejstrašidelnější nocí celého roku.
Tradice oslav Halloweenu jsou staré stovky let.jeho předchůdcem byla keltská slavnost "Samhain",což znamená "konec léta".Samhain se konala 31.října,což byl poslední den keltského roku.byl to čas čarodějnic a kouzelníků,ale také důchů zemřelých,kteří,jak Keltové věřili,se vraceli na návštěvu Země,aby se zde mstili.
V této nejmagičtější noci se dávají svítící lucerny vyřezané z lucerny nebo tykve před krytý vchod do domu nebo přímo do okna. Dnes je možné vidět svítící tykve i na trávnících nebo cestách před domem. Tato světla měla vítat zemřelé předky a zároveň sloužit jako ochrana proti zlomyslným duchům. Jako zdroj světla byly používány hořící kousky uhlí, později se do dýně usazovala svíčka.
U nás se dodržují Dušičky!
Křesťané vyznávají spíše dušičky, tj. vzpomínka na všechny věrné zemřelé a slaví se 2.listopadu. Lidé se však scházejí už v neděli před tímto svátkem aby si vzpomněli na své blízké zesnulé osoby. Zapalují svíce na hrobech, což je obdoba Halloweenské dýně se svící, a přináší květiny s věnci, kterými zdobí hroby. To už je doba velmi sychravá a uschlé listí ze stromů se povaluje všude. Proto je tento svátek slaven v listopadu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.